İslâm ve Müslümanlar

0
542

Gücünü Allah Resûlü (s.a.v)’in getirmiş olduğu ilâhî nizâmdan alan kadîm hikmetimizi neden kaybettik, çağımıza niçin taşıyamadık? Bu gün bizim çevremizde, dünyamızda, coğrafyamızda, medeniyet havzamızda kavgalar neden devam ediyor? Neden çağdaş dünya, İslam ülkelerinin zeminindeki petrole verdiği değer kadar, Müslümanların akan kanına değer vermiyor? Bütün bunların üzerinde önemle düşünmek gerekiyor…

Bütün İlâhi dinler, rahmet, adalet ve hikmet yüklü ahlâk ilkeleriyle gelmiştir dünyamıza… Ama nedense çağdaş dünyada bu gün İslâm ve Müslümanlar terörle bağdaştırılarak servis edilmektedir dünya gündemine… Bizler kurtuluş dini olan İslâmı neden anlatamadık ki insanlığa?
Artık bu gün âlimler yetiştiren mekanizmalarımızı, okullarımızı, medreselerimizi, üniversitelerimizi ve müfredâtlarını, programlarını gözden geçirme mecbûriyetimiz var!
Allâh (c.c.) Müslüman milletlere İslâm birliğini nasib eylesin. Kardeşliğimizi dâim kılsın. Birlik-beraberlik ruhunu/şuurunu kazanmamızı lütfeylesin. İslâm’ı iktidâr, Müslümanları da muktedir eylesin. (Âmin).

18.02.2015


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here